MONTÁŽE KOVANIA

Dizajn kovania je pre väčšinu zákazníkov kľúčový pre výber toho správneho modelu. Zásadná je však jeho funkčnosť. Kovanie patrí k najzaťažovanejším výrobkom každej stavby, každého projektu. Dlhodobá funkčnosť a spoľahlivosť by preto mala býť prvoradá pri výbere toho pravého modelu pre správny typ dverí a okien.

„Montáž je veľmi dôležitou súčasťou správnej funkčnosti kovania, zverte túto činnosť vyškoleným odborníkom”

Petr Ulich
Šéf výroby

V M&T sme si toho plne vedomí a preto montáž radíme na prvé miesto pri výbere kovania. Zároveň už pri konštrukcii pripravujeme nové výrobky s dôrazom na kvalitnú a rýchlu montáž. Preto sme navrhli pre montáže rozetového dverného kovania PROFI vŕtaciu šablónu, ktorá je univerzálna pre všetky rozmery zámkov. My v M&T montáž nikdy nepodceňujeme, nepodceňujte ju ani Vy. 

Cenník montáže a príslušenstva

 

Produkt Cena za montáž kompletu
na 1 ks dverného krídla v Eurách bez DPH
Použitie PROFI šablóny
Rozetové kovanie 10,-
Štítové kovanie 8,-
Bezpečnostné rozetové kovanie od 25,-
Bezpečnosnté štítové kovanie od 25,-

Montáž bezpečnostného kovania neobsahuja montáž cylindrickej vložky.

V cene montáže je presné vŕtanie pomocou PROFI montážnej šablóny M&T, dotiahnutie všetkých potrebných spojovacích prvkov PROFI montážnym uťahovákom s použitím zaisťovača skrutkových spojov M&T. PROFI montáž si môžete dohodnúť na niektorej z M&T pobočiek (Praha, Plzeň, Brno, Bratislava, Dobruška) alebo u Autorizovaných predajcov. V cene montáže nie je zahrnutá doprava, ktorá sa stanovuje individuálne podľa počtu montovaného kovania a vzdialenosti k zákazníkovi.

PROFI montážna šablóna – kompletný montážny kufrík so sadou potrebných vrtákov + montážnym uťahovákom so sadou bitov … 80,- EUR + DPH

Zapožičanie kompletného kufríka … 15 ,- EUR/týždeň. Zároveň sa fakturuje záloha v plnej cena kufríka tj. 80,- EUR + DPH. Po vrátení kufríka s PROFI šablónou Vám bude vrátená aj záloha.

Zaisťovač spojov 5 ml …. 3,20- EUR (s náplňou na 20 párov kľučiek)

Opravná sada rozetového kovania pomocou vymedzovacích valčekov

Umožňuje premontovanie rozetového kovania „no name“ s veľkou vôlou, prípadne neodborne namontované kovanie, kde sú poškodené dvere veľkými otvormi vŕtanými do dverí (do priemeru otvorov 8 mm). Opravná sada obsahuje: vymedzovaciu sadu fixačných valčekov (4 ks pre dverné krídlo) - EAN 050332 … 10, EUR/sada.


Súbor na stiahnutie v PDF

Opravná sada rozetového kovania pomocou závrtných matíc

Umožňuje premontovanie rozetového kovania, všade tam, kde je možnosť uchytenia iba na vruty, ktoré sa časom uvoľňuje.

Opravná sada obsahuje: závrtné matice do dreva pre skrutku M4 - EAN 050349 … 1,50,- EUR/ks.

Tam, kde vruty už nemôžu udržať rozetu, sa môžu prevŕtať otvory väčším vrtákom priemer 6,5 – 7 mm a zaskrutkovať do krídla dverné matice ako prípravu pre dotaihnutie roziet skrutkami M4.


Súbor na stiahnutie v PDF

M&T PROFI ŠABLÓNA

Montážna PROFI šablóna je určená na vŕtanie presných otvorov slúžiacich k rýchlej a kvalitnej montáži rozetového kovania M&T. Jedinečná konštrukcia šablóny umožňuje univerzálne použitie na všetky rozmery/rozteče dverných zámkov a zároveň na všetky varianty zámkov. Patentovaný prípravok, ktorý by nemal chýbať pri žiadnej montáži rozetového kovania M&T.

Viac o PROFI šablóne

MANUFAKTÚRA & KONŠTRUKCIA POD JEDNOU STRECHOU

Navrhujeme a vyrábame dôležité komponenty pre bezchybnú funkčnosť kovania na jednom mieste

viac o mechanike