MONTÁŽE KOVANIA

Dizajn kovania je pre väčšinu zákazníkov kľúčový pre výber správného modelu. Zásadnou je však jeho funkčnosť. Kovanie patrí k najfrekventovanejším výrobkom každej stavby, každého projektu. Dlhodobá funkčnosť a spoľahlivosť by preto mala byť prvoradá pri výbere toho pravého modelu pre správny typ dverí a okien.

„Montáž je veľmi dôležitou súčasťou správnej funkčnosti kovania, prenechajte túto činnosť vyškoleným odborníkom”

Petr Ulich
Šéf výroby

V M&T sme si toho plne vedomí a preto montáž radíme na prvé miesto pri výbere kovania. Zároveň už pri konštrukcii pripravujeme nové výrobky s dôtrazom na kvalitnú a rýchlu montáž. Preto sme vyvynuli pre montáž rozetového dverného kovania PROFI vŕtaciu šablónu, ktorá je univerzálna pre všetky rozmery zámkov. My v M&T montáž nikdy nepodceňujeme, nepodceňujte ju ani Vy. 

Cenník montáží a příslušenstva

 

Produkt Cena za montáž kompletu
na 1 ks dverného krídla v € bez DPH
Použitie PROFI šablóny
Rozetové kovanie 6,-
Štítové kovanie 6,-
Bezpečnostné rozetové kovanie od 15,-
Bezpečnosnté štítové kovanie od 15,-

Montáž bezpečnostného kovánia nezahŕňa montáž cylindrickej vložky.

V cene montáže je presné vŕtanie pomocou PROFI montážnej šablóny M&T, dotiahnutie všetkých potrebných spojovacích prvkov PROFI montážnym uťahovákom s použitím zaisťovača skrutkovaných spojov M&T. PROFI montáž si môžete objednať na niektorej z M&T pobočiek (Praha, Plzeň, Brno, Bratislava, Dobruška) alebo u Autorizovaných predajcov. V cene montáže nie je zahrnutá doprava, ktorá sa stanovuje vždy individuálne podľa počtu montovaného kovania a vzdialenosti k zákazníkom.

PROFI montážna šablóna – kompletný montážny kufrík so sadou potrebných vrtákov + montážnym uťahovákom so sadou bitov … 80,00 € + DPH

Zapožičanie kompletného kufríka … 12,50 €/týždeň

Zaisťovač spojov 5 ml …. 3,20 € (s náplňou na 20 párov kľučiek)

Opravná sada rozetového kovania pomocou vymedzovacích valčekov

Umožňuje premontovanie rozetového kovania „no name“ s veľkoovu vôlou, prípadne neodborne namontované kovanie, kde sú poškodené dvere veľkými otvormi vrtanými do dverí (do priemeru otvorov 8 mm). Opravná sada obsahuje: vymezovaciu sadu fixačných valčekov (4 ks pre dverné krídlo) - EAN 050332 … 8,0 €/sada +  je možné objednať odbornú montáž servisním technikom , alebo zapožičanie PROFI montážnej šablóny … 12,50 €/týždeň.


Súbor na stiahnutie v PDF

Opravná sada rozetového kovania pomocou závrtných matíc

Umožňuje premontovanie rozetového kovania, všade tam, kde je možnosť uchytenia iba na vruty, ktoré sa časom uvolňujú.

Opravná sada obsahuje: závrtné matice do dreva pre skrutku M4 - EAN 050349 … 1,20 €/ks.

Tam, kde vruty už nepomôžu udržať rozetu, je možné prevŕtať otvory vrutov väčším vrtákom priemer 6,5 – 7 mm a zaskrutkovať do krídla dvernú maticu ako prípravu pre dotiahnutie roziet skrutkami M4.


Súbor na stiahnutie v PDF

M&T PROFI ŠABLÓNA

Montážna PROFI šablóna je určená pre vŕtanie presných otvorov slúžiacich k rýchlej a kvalitnej montáži všetkého rozetového kovania M&T. Jedinečná konštrukcia vŕtacej šablóny umožňuje univerzálne použitie na všetky rozmery/rozteče dverných zámkov a zároveň na všetky varianty zámkov. Patentovaný prípravok, ktorý by nemal chybať u žiadnej montáže rozetového kovania M&T.

Viac o PROFI šablóne

POD JEDNOU STRECHOU MANUFAKTÚRA & KONŠTRUKCIA

Navrhujeme, konštruujeme a vyrábame dôležité komponenty pre bezchybnú funkčnosť kovania v jednom areáli

viac o mechynike